SZC logo

Szolnoki Szakképzési Centrum

OM kód: 203056/011 | 5052 Újszász, Dózsa György út 23.

Intézmény logo

Szolnoki SZC Rózsa Imre Technikum

HírekKözérdekű adatokTeamsKRÉTA

Hírek

2023. márc. 30.


Müller Gabriella

  Kosáry Domokos Történelemverseny

  A Kosáry Domokos Történelemverseny döntőjére 2023. március 25-én került sor. Iskolánkat Kovács János 11.d osztályos tanuló képviselte.

  Kosáry Domokos Történelemverseny

  Iskolánkat Kovács János 11.d osztályos tanuló képviselte a Kosáry Domokos Történelemversenyen, melynek döntőjére 2023. március 25-én került sor a Magyar Nemzeti Múzeum patinás falai között. A verseny szervezői a Történelemoktatók Egyesülete és a Magyar Nemzeti Múzeum volt, támogatók között szerepelt a Nemzeti Emlékezet Bizottsága, a Nemzeti Kulturális Alap, az Országgyűlés, Mathias Corvinus Collegium. Országosan 1800 diák vett részt, többnyire gimnazisták,  az iskolai majd a regionális fordulókon, és közülük  a legjobb 80 versenyző jutott tovább a döntőbe. A diákok évfolyamonként mérték össze tudásukat, változatos gyakorlati, kvíz, és érvelő feladatokban. A versenyzők magas szintű tudásról és előadókészségről tettek tanúbizonyságot, így nagyon szoros eredmények születtek. Kovács János 14. helyezést érte el évfolyamán, amely egy nagyon kiemelkedő teljesítmény, hisz versenytársai többsége neves gimnáziumokból jött. Felkészítőtanára Bíró-Müller Gabriella volt.

  Minden döntős versenyző értékes könyvcsomagot kapott ajándékba a Nemzeti Emlékezet Bizottsága, a VERITAS Történetkutató Intézet és Levéltár és a Rubicon Történelmi Magazin felajánlásában. Eredményéhez szívből gratulálunk!

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  Véradás

  Véradás

  A korábbi évekhez hasonlóan, idén is, április 4-én sikeres véradás zajlott az iskolánkban.

  2024. ápr. 5.


  Kovács Nándorné

  Honvéd kadét sportsikerek

  Honvéd kadét sportsikerek

  Január 19-én a Magyar Honvédség Amatőr Küzdősport Bajnokság Kinizsi közelharc kupa és Furkó Kálmán emlékverseny Kelet-magyarországi Területi Döntőjében több mint 35 középiskola (200 fő küzdősportoló) vett részt! A Szolnoki SZC Rózsa Imre Technikum tanulói kimagasló eredményeket értek el: 9 tanuló 7 érem! 4 arany, 2 ezüst, 1 bronz. Folytatás az országos versenyen Szentendrén!

  2024. febr. 9.


  Kovács Nándor

  Állófogadás a Parlamentben

  Állófogadás a Parlamentben

  Iskolánk kiváló vasutas tanulói a Szakma Sztár Fesztiválon nyújtott kiemelkedő teljesítményük jutalmaként június 20-án a Parlamentben jártak, állófogadáson vettek részt.

  2023. jún. 23.


  Kasza Ágnes


  Partnereink

  SZC logo

  Szolnoki Szakképzési Centrum


  Szolnoki SZC Rózsa Imre Technikum

  5052 Újszász, Dózsa György út 23.

  Telefon: +36 56 439 329

  E-mail: rozsa@szolmusz.hu

  OM azonosító: 203056/011

  Felnőttképzési nyilvántartás száma: B/2021/000759


  2024Szolnoki SZC Rózsa Imre Technikum