SZC logo

Szolnoki Szakképzési Centrum

OM kód: 203056/011 | 5052 Újszász, Dózsa György út 23.

Intézmény logo

Szolnoki SZC Rózsa Imre Technikum

 • Hírek
 • Közérdekű adatok
 • Teams
 • KRÉTA

Hírek

2023. márc. 30.


Müller Gabriella

  Kosáry Domokos Történelemverseny

  A Kosáry Domokos Történelemverseny döntőjére 2023. március 25-én került sor. Iskolánkat Kovács János 11.d osztályos tanuló képviselte.

  Kosáry Domokos Történelemverseny

  Iskolánkat Kovács János 11.d osztályos tanuló képviselte a Kosáry Domokos Történelemversenyen, melynek döntőjére 2023. március 25-én került sor a Magyar Nemzeti Múzeum patinás falai között. A verseny szervezői a Történelemoktatók Egyesülete és a Magyar Nemzeti Múzeum volt, támogatók között szerepelt a Nemzeti Emlékezet Bizottsága, a Nemzeti Kulturális Alap, az Országgyűlés, Mathias Corvinus Collegium. Országosan 1800 diák vett részt, többnyire gimnazisták,  az iskolai majd a regionális fordulókon, és közülük  a legjobb 80 versenyző jutott tovább a döntőbe. A diákok évfolyamonként mérték össze tudásukat, változatos gyakorlati, kvíz, és érvelő feladatokban. A versenyzők magas szintű tudásról és előadókészségről tettek tanúbizonyságot, így nagyon szoros eredmények születtek. Kovács János 14. helyezést érte el évfolyamán, amely egy nagyon kiemelkedő teljesítmény, hisz versenytársai többsége neves gimnáziumokból jött. Felkészítőtanára Bíró-Müller Gabriella volt.

  Minden döntős versenyző értékes könyvcsomagot kapott ajándékba a Nemzeti Emlékezet Bizottsága, a VERITAS Történetkutató Intézet és Levéltár és a Rubicon Történelmi Magazin felajánlásában. Eredményéhez szívből gratulálunk!

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  Futsal körzeti döntő

  Futsal körzeti döntő

  Iskolánk tanulói a 9-11. évfolyamos diákok képviseletében a Mezőtúri futsal körzeti döntőn vettek részt, ahol a kiváló teljesítménnyel beharcolták magukat a megyei döntőbe. Csapattagok: Kovács Péter Sándor 9.c, Ledacs-Kiss Bence 10.d, Alföldi Alex Tibor 11.a, Kaló László 11.a, Kenéz Dániel Sándor 11.b, Kiss Balázs 11.b, Rab Alexander 11.b, Szrapkó László 11.b. Felkészítő tanár: Mészáros Csaba

  2021. nov. 8.


  TR

  Nyílt napok

  Nyílt napok

  Tisztelt érdeklődők! A kialakult járványügyi helyzet miatt a jelenléttel meghirdetett nyílt napjaink elmaradnak.

  2021. nov. 3.


  TR

  Országos Haditorna Verseny 2021

  Országos Haditorna Verseny 2021

  Iskolánk honvédelmi csapata 2021. október 6-án részt vett az Országos Haditorna Verseny Megyei Döntőjén, ahol 3. helyezést ért el. Gratulálunk a versenyzőknek: Pásztor Bence (11.b), Mádi Zsombor (11.a), Törőcsik Hódos (11.b), Bogdán Milán (11.a), Köböl Richárd (11.a). Szép volt, fiúk! Felkészítőik voltak: Fuxreiter András, Ágotai Emese, Mészáros Csaba, Péter Tamás, Urbán László, Turza Róbert

  2021. okt. 9.


  TR


  Partnereink

  • Ferzol Kft.
  • Honvéd Kadét Program
  • Újszász város
  • MÁV-START Vasúti Személyszállító Zrt.
  • MÁV Magyar Államvasutak Zrt.
  • BGOK
  SZC logo

  Szolnoki Szakképzési Centrum


   • Intézmény logo
   • Szolnoki SZC Rózsa Imre Technikum

    5052 Újszász, Dózsa György út 23.

   • Telefon: +36 56 439 329

    E-mail: rozsa@szolmusz.hu

    OM azonosító: 203056/011

    Felnőttképzési nyilvántartás száma: B/2021/000759


   2023Szolnoki SZC Rózsa Imre Technikum